„Piknik Rodzinny 2017”

Już po raz 14 piękny i duży ogród Domu Pomocy Społecznej w Karwodrzy stał się w dniu 21 maja 2017 r. miejscem imprezy pod nazwą ” Piknik Rodzinny połączony z Białą Niedzielą”.
Po raz pierwszy gościliśmy emerytów byłych pracowników DPS. Spotkania rodzin cieszą się dużym powodzeniem i są okazją do integracji wielu pokoleń, jak również nawiązania rozmów i wspólnego biesiadowania.

Organizatorami ponad 400 osobowego spotkania było Stowarzyszenie „Przyjaźń” działające przy Domu Pomocy Społecznej w Krowodrzy i na rzecz mieszkanek. Na imprezę tą zostały zaproszone rodziny naszych mieszkanek, uczestników Środowiskowego Domu Samopomocy oraz Warsztatów Terapii Zajęciowej.

Spotkanie rodzin zaszczyciły swoją obecnością Władze Samorządowe  Burmistrz Gminy Tuchów Pan Adam Drogoś, Zastępca Burmistrza Pan Kazimierz Kurczab. Władze Powiatowe reprezentowała Pani Wiesława Iwaniec – Dyrektor Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie w Tarnowie. Ponadto udział wzięli Kapelan Domu Pomocy Społecznej w Karwodrzy o. Piotr Kurcius jak również radny wsi Pan Marek Krzemień i sołtys wsi Karwodrza Pan Kazimierz Gawryał, Dyrektor Zespołu Szkół Ogólnokształcących i Zawodowych w Ciężkowicach Pan Andrzej Burnus. Naszą imprezę uhonorował i zasługuje na wyróżnienie Pan Stanisław Olszówka Prezes Towarzystwa Powszedniej Pomocy „Serce” w Tarnowie, który służy wsparciem dla wielu naszych inicjatyw zawsze dla nas znajdzie czas by do nas przybyć mimo licznych obowiązków. Na spotkanie przybyli także nauczyciele Pani Elżbieta Teper i Pani Barbara Juszczak z Zespołu Szkół Ekonomiczno Gastronomicznych w Tarnowie. Nie sposób nie wspomnieć, że z Panią Elżbietą współpracujemy w różnych przedsięwzięciach między innymi w miesiącu marcu br. zorganizowaliśmy dla naszych podopiecznych konkurs kulinarny  „MASTERCHEF”. Serdecznie dziękujemy uczniom powyższej szkoły za zaangażowanie i pomoc w obsłudze naszej imprezy. Postawa tych młodych ludzi jest godna do naśladowania i niezwykle mało spotykana w dzisiejszych czasach.

W tym roku zorganizowaliśmy coś, co było nowością była to ” Biała Niedziela”, w ramach której można było skorzystać z bezpłatnych badań, porad oraz konsultacji. Przedsięwzięcie to zorganizowaliśmy dzięki przychylności i współpracy Centrum Zdrowia Tuchów. W tym miejscu serdecznie dziękujemy Panu Tomaszowi Olszówce, Krzysztofowi Jagiełło oraz Grzegorzowi Juszczak – prezesom Centrum Zdowie Tuchów jak również Pani Magdalenie Gębicy – menadżerowi Centrum Zdrowia Tuchów. Jesteśmy niezmiernie wdzięczni pracownikom Centrum oraz lekarzom Pani doktor Jolancie Bednarz Pawełek oraz Panu doktorowi Piotrowi Krzemińskiemu za poświęcony czas i  zaangażowanie w udzielaniu wsparcia medycznego na rzecz naszych podopiecznych oraz ich rodzin.

Tradycyjnie nie zabrakło Straży Pożarnej z Karwodrzy, która zadbała o bezpieczeństwo i wykonała pokaz strażacki. Również funkcjonariusze Komendy Miejskiej Policji z Tarnowa oraz Tuchowa  zorganizowali kilka konkursów, które cieszyły się dużym zainteresowaniem szczególnie ze strony dzieci.
Stronę wokalno instrumentalną zapewniła Kapela „Bulandy” a całość poprowadził DJ Pan Tomasz Dziodzio z uczniem Zespołu Szkół w Ciężkowicach.

Dla wszystkich gości przygotowano wiele atrakcji miedzy innymi: malowanie twarzy, serca na zamówienie, wykonanie zdjęć w tle makiety, wystawa prac artystycznych w ramach terapii jak również różnego rodzaju gry i zabawy. Każdy biorący udział został obdarowany upominkiem.

Pracownicy DPS przygotowali wspaniały poczęstunek w formie gorących dań jak również grilla oraz stołu z chłopskim jadłem.
Wszyscy uczestnicy bawili się do późnych godzin udowadniając w ten sposób, że takie spotkania są potrzebne zarówno dla mieszkanek DPS, uczestników WTZ, ŚDS jak i ich rodzin.

Zapraszamy na fotorelację