Przegląd Zespołów Kolędniczych DPS

Tradycyjny, coroczny przegląd zespołów kolędniczych Domów Pomocy Społecznej. Impreza, która weszła na stałe w kalendarz kulturalny powiatu tarnowskiego.

Przegląd KolędPrzez dwa dni w Tuchowskim Domu Kultury rozbrzmiewają kolędy i pastorałki wykonywane przez mieszkańców DPS-ów, którzy dzielą się z ludźmi radosną nowiną, że „Bóg odwieczne słowo, stał się człowiekiem i zamieszkał wśród nas”.

Spotkania zespołów kolędniczych, których pomysłodawcą był nieżyjący już dyrektor Domu Pomocy Społecznej w Karwodrzy Stanisław Kurczab, odbywają się nieprzerwanie od 1995 r. Z roku na rok uczestniczy w nich coraz większa liczba kolędników z województwa małopolskiego oraz województw ościennych. Dla mieszkańców biorących udział w przeglądzie wspólne kolędowanie jest ogromnym przeżyciem i okazją do zaprezentowania swoich umiejętności artystycznych.

Przegląd KolędW roku 2009 na XV Przeglądzie, wystąpiło blisko tysiąc wykonawców z 44 Domów Pomocy Społecznej, Środowiskowych Domów Samopomocy oraz Warsztatów Terapii Zajęciowej działających w czterech województwach.

Organizatorami XV Małopolskiego Przeglądu Zespołów Kolędniczych mieszkańców Domów Pomocy Społecznej im. Stanisława Kurczaba byli:
Dom Pomocy Społecznej w Karwodrzy,
Klasztor OO. Redemptorystów w Tuchowie,
Dom Kultury w Tuchowie,
Toruńskie Zakłady Materiałów Opatrunkowych,
Stowarzyszenie Przyjaźń działające przy Domu Pomocy Społecznej w Karwodrzy.

Zobacz zdjęcia:
XV Małopolski Przegląd Zespołów Kolędniczych DPS 2009
XVI Małopolski Przegląd Zespołów Kolędniczych DPS 2010
XVII Małopolski Przegląd Zespołów Kolędniczych DPS 2011