• Slider5
  • DSP Karwodrza
  • DSP Karwodrza
  • DSP Karwodrza
Usługi bytowe Usługi opiekuńcze Usługi wspomagające Warunki przyjęcia

Nasi podopieczni mieszkają w przytulnie urządzonych jedno-, dwu- trzy – oraz czteroosobowych pokojach. 

Na każdej kondygnacji usytuowane są, przystosowane do potrzeb osób niepełnosprawnych, toalety i łazienki wyposażone w natryski, wannę, urządzenia ułatwiające kąpiel.

Pokoje mieszkalne wyposażone są w podstawowe meble , system przyzywowo –alarmowyi przeciwpożarowy.

W codziennym funkcjonowaniu mieszkańcy korzystają z windy przystosowanej do przewozu wózków inwalidzkich co zapewnia łączność ze wszystkimi kondygnacjami w budynku. Bariery architektoniczne likwidują podjazdy i poręcze.

Dom zapewnia trzy posiłki dziennie, stosowane są diety wg zaleceń lekarza. Śniadanie, obiad i kolacja podawane są w jadalniach, a osoby wymagające karmienia spożywają posiłki w swoich pokojach mieszkalnych. Na każdym piętrze znajdują sale dziennego pobytu, gdzie odbywają się zajęcia w ramach terapii zajęciowej.

Na piętrze budynku znajduje się gabinet medycznej pomocy doraźnej z całodobową opieką pielęgniarek.

Czystość bielizny osobistej , pościeli i ubrań zapewnia pralnia. Placówka dysponuje pokojem gościnnym dla odwiedzających.

W miarę potrzeby zapewniamy mieszkańcom odzież, bieliznę osobistą i obuwia.

W trosce o bezpieczeństwo mieszkańców na terenie Domu funkcjonuje całodobowo monitoring wizyjny, z bieżącą rejestracją zdarzeń.

Copyright © 2024 Dom Pomocy Społecznej w Karwodrzy. All Rights Reserved. Design and template by Joomedia Free Joomla Templates.